×
اطلاعات بیشتر باشه، مرسی برای ارائه بهترین تجربه کاربری به شما، ما از کوکی ها استفاده میکنیم

gegli

mey khone

be salamati

تصاویر فراموش ناشدنی دهه گذشته جهان

در ماه مارس سال 2002 هالی بری اولین زن افریقایی-امریکایی تاریخ بود که موفق به کسب جایزه اسکار شد. او این جایزه را برای نقش آفرینی اش در نقش زنی محکوم شده به جرم قتل در فیلم بالمسکه هیولا برد. اشک های او به تنهایی می تواند اهمیت این جایزه را نشان دهد. او در نطق خود هنگام دریافت جایزه گفت : این جایزه برای تمام زنان بی نام و رنگینن پوست جهان است که اکنون این شانس را بدست آورده اند. چون از همین لحظه در های دنیا بر روی آنان هم باز شده است.

 

در 27 جولای سال 2002 بزرگترین تراژدی تاریخ در عملیات های نمایشی هوایی اتفاق افتاد. در این مانور که در اوکراین برگزار می شد، یک جت جنگنده یو 27 ارتش اوکراین به زمین برخورد کرد که موجب کشته شدن 85 نفر از تماشاچیان این مانور هوایی شد. خلبان و کمک خلبان این هواپیما قبل از برخورد آن با زمین از طریق چطر نجات خود را نجات دادند ولی بعد از آن به زندان افتادند.

 

آغاز بدنامی ها و مشکلات سلطان موسیقی پاپ جهان، مایکل جکسون که به تجاوز جنسی به بچه ها متهم شد. او در این تصویر با رفتار خارج از کنترل و نا مناسب خود موجب بدنامی شد. در این عکس او با آویزان کردن فرزند خود از طبقه پنجم آپارتمانی در برلین قصد خوشامد گویی به طرفدارانش را دارد!

 

در 21 مارس سال 2003 و در اولین ساعات بامدادی، حمله هوایی به شهر بغداد آغاز شد. این تصویر اولین حمله هوایی به این شهر و دود و آتش برخواسته از کاخ ریاست جمهوری صدام حسین می باشد. هم زمان به این حملات، پیشروی تفنگداران دریایی امریکا و متحدانش هم در خاک عراق آغاز شد.

 

9 آپریل سال 2003. ساقط کردن مجسمه صدام. امریکا بعد از تنها 20 روز توانست عراق را به تصرف خود در آورد. در آن زمان این گمان می رفت که آزادی به عراق آمده و رژیم صدام کاملا سقوط کرده.

 

 

تعداد کمی عکس هستند که می تواند باتلاق عراق را که امریکا در آن گیر افتاد را نشان دهند. بدون شک این عکس، مهم ترین آنان و آغاز مشکلات امریکا در عراق بود. در اواخر ماه آپریل سال 2003 مدارکی بدست آمد که پرسنل ارتش امریکا در زندان ابوغریب شهر بغداد زندانیان را شکنجه می کنند، مورد تجاوز جنسی قرار می دهند و به قتل می رسانند. بعد از این ادعا ها تصاویر و مدارک این اعمال هم منتشر شدند که کار را برای امریکایی ها بسیار دشوار کرد. در این تصویر یک زندانی عراقی از طریق سیم های حامل جریان قوی الکتریکی که به دست، پا، گردن و آلت تناسلی اش متصل شده شکنجه می شود. بعد از این عکس ها، بلافاصله 11 سرباز به زندان های نظامی امریکا فرستاده شدند و امریکا که به عنوان منجی مردم عراق به این کشور آمده بود چهره اش تغییر یافت.

 

در اول می سال 2003 جرج دبلیو بوش پایان جنگ در عراق را اعلام کرد. جنگی که بعدها معلوم شد تازه شروع شده است. اما چیزی که بیشتر از همه انتقاد ها را بر انگیخت تابلوی پشت و بالای سر بوش است که نوشته شده : ماموریت انجام شد. پایان این سخنرانی مصادف بود با آغاز حملات تروریستی، کشتار و آغاز تلفات ارتش امریکا

 

آزادی خواهی افریقایی که می خواهد با افراد خود خبر حمله دشمنانشان را بدهد. در این تصویر پشت او مورد اصابت راکت قرار گرفته است

 

 

13 دسامبر سال 2003. صدام توسط نیروهای امریکایی در مخفی گاهی زیر زمینی دستگیر شد.

 

 

 

اول فوریه سال 2004. اجرای مشترک جنت جکسون و جاستین تیمبرلیک. در انتهای اجرا، و همزمان با کلمات Rock Your Body جاستین قسمتی از لباس جنت را پایین می کشد که موجب عریانی این چهره مشهور موسیقی جهان می شود. این امر موجب جریمه 550 هزار دلاری FCC شد.

 

11 مارس 2004. بزرگترین حمله تروریستی کشور اسپانیا. 10 بمب قوی در سیستم حمل و نقل عمومی اسپانیا و در اوج ساعات رفت و آمد منفجر شدند که منجر مرگ 191 انسان بی گناه و زخمی شدن 1800 نفر شد. این حمله تروریستی در 3 روز مانده به انتخابات کشور اسپانیا توسط القاعده انجام گرفت، مهم ترین عامل شکست دولت اسپانیا در انتخابات تلقی شد.

شنبه 30 بهمن 1389 - 7:59:37 PM

ورود مرا به خاطر بسپار
عضویت در گوهردشت
رمز عبورم را فراموش کردم

آخرین مطالب


...


استیک


سخنان چارلی چاپلین


سخنان کوروش بزرگ


سخنان بزرگان


...


آرم


طا لع بيني


اس ام اس فلسفی جدید


اندرزهای شکسپیر برای از زندگی


نمایش سایر مطالب قبلی
آمار وبلاگ

260686 بازدید

153 بازدید امروز

20 بازدید دیروز

518 بازدید یک هفته گذشته

Powered by Gegli Social Network (Gohardasht.com)

آخرين وبلاگهاي بروز شده

Rss Feed

Advertisements

Copyright ©2003-2023 Gegli Social Network (Gohardasht) - All Rights Reserved

Developed by Mohammad Hajarian

Powered by Gohardasht.com | MainSystem

در Google Play دریافت کنید